nezávislost-energie-styl
stránky o zdravém životním stylu pro mladé i ‚věčně mladé‘
© 2012-2017 Zdeněk a Jolana Breitenbacherovi
 

Očista tlustého střeva II. - Domácí klystýr

Jolana Breitenbacherová
11 komentářů
 
Minule jsme si popsali hydrocolon, což je klystýr, který se děje za pomoci přístroje a za účasti školeného terapeuta. Tak proč tedy ještě domácí klystýr? Když pomineme otázku financí, tedy že domácí výplach střeva vyjde oproti tomu asistovanému mnohonásobně levněji, jde především o to, že při hlubokém očistném procesu musíme mít po ruce rychlé a účinné řešení, jak se zbavit vyplavených nečistot. Náš organismus má vysokou schopnost regenerace a dokáže se zbavit i velmi starých a velmi toxických usazenin. A ty je potřeba z těla co nejrychleji odstranit. Proč je důležitá ta rychlost, když k vyloučení dojde tak jako tak?

V případě starých zátěží vylučovaných z těla ven jde o práci s nebezpečnými odpady. Tělo dokáže toxické látky za určitých podmínek z tkání uvolnit a přesune je do tlustého střeva. Jenže tlusté střevo je velmi hustě prokrvené a je uzpůsobené tak, že skrze svoje stěny absorbuje obsah, který jím právě prochází. A to je v tomto případě naprosto nežádoucí. Nechceme se pohybovat v kruhu, kdy vyloučené jedy zase znovu přijímáme a vřazujeme do krevního oběhu. Jev, kdy se odpadní látky a toxiny znovu dostávají do krve, se nazývá autointoxikace a jedná se o nebezpečnou situaci. Proto je nezbytně nutné zvládnout umění očisty tlustého střeva také domácím klystýrem, protože ten nám zaručí, že k žádné zpětné intoxikaci nedojde.
 
Když jsem začala hledat informace o klystýru, narazila jsem na internetovou diskusi, ve které si lidé sdělovali svoje zkušenosti s domácím klystýrem. To mě docela povzbudilo v tom, že rozhodně nejsem sama, kdo takto uvažuje, že na tomto způsobu očisty není naprosto nic nemravného ani perverzního, ani nevhodného, jak se možná člověku, který se s tímto tématem setkává poprvé, může zdát.
Touto předmluvou jsem chtěla naznačit, že zvládnout domácí klystýr neznamená ani tak zvládnout ho manuálně, protože to je jednoduché jako kolo od trakaře, ale zvládnout ho hlavně psychicky. Zvládnout situaci, kdy si rozmýšlíme, zda svůj záměr probereme s nejbližšími, kteří s námi sdílejí kolikrát docela malý byt, anebo si zkusíme najít časový prostor pro to, abychom byli úplně sami a proceduru nerušeně absolvovali. Věřte však, že po prvním úspěchu vás prvotní psychické zábrany zcela opustí a bude to všecko snadné jako to kolo od trakaře .
 
Takže jak na to:
 • V lékárně zakoupíme pomůcku, která se jmenuje irigátor, stojí přibližně 200 Kč (pozor, prodávají se i irigátory pro dámskou intimní hygienu a ty mají malý obsah). Chtějte irigátor o obsahu 2 litry.
 • Balení je hygienické, takže věc lze rozbalit a rovnou použít. Irigátor je třeba sestavit, t.j. hadičku, kterou bude protékat voda, důkladně zasunout na koncovku nálevového sáčku (dle přiloženého návodu).
 • Jak připravit vodu pro proceduru: Do hrnce nalijeme 1,8 l čisté vody a zahřejeme ji na teplotu lidského těla. Do vody můžete přidat 2 lžíce nerafinované mořské soli, nebo citronové šťávy, nebo přírodního jablečného octa, nebo si můžete připravit výluh z hřebíčku, který má desinfekční účinky. Sůl je zase dobrá v tom, že působí osmoticky a nedovoluje vodě, aby se do střeva vsákla.
 • Nálevový sáček zavěsíme do výše 1,5 m nad dno vany, do které položíme suchý ručník jako podložku.
 • Nalijeme připravenou vodu do sáčku a nad odpadem otevřeme ventil, který je určený k regulaci průtoku vody hadičkou. Vypustíme z hadičky vzduchovou bublinu, pokud tam nějaká je.
 • Před zavedením koncovku hadičky důkladně namažeme olejem (dobrý je kokosový, protože má antibakteriální účinky, ale lze použít také olivový, nebo jiný čistý olej určený k jídlu).
 • Vlezeme si do vany, položíme se na záda, zavedeme si hadičku do konečníku (přibližně 20 – 30 cm) a otevřeme ventil pro napouštění vody. Napouštění můžeme ventilem regulovat podle svých momentálních pocitů.
 • Jakmile dosáhneme vyprázdnění nálevového sáčku, nebo klidně i dříve, pokud se nám zdá, že je vody už dost, vyjmeme hadičku z konečníku a masírujeme si břicho tak dlouho jak je nám to příjemné.
 • Po chvíli opatrně vstaneme z vany a přesuneme se na toaletu, kde vodu vyloučíme.
 • Celá procedura včetně zahřívání vody zabere přibližně 30 minut.
 • Nálevový sáček stačí po použití vypláchnout a koncovku hadičky omýt mýdlem. Irigátor je pro opakované použití, takže jej nevyhazujte, ale uložte jej na bezpečné místo.
 
Tímto jednoduchým způsobem si zajistíte střevní očistu sami a přesně v době, kdy budete cítit, že to potřebujete. Účinky jsou podobné jako u hydrocolonu a kontraindikace také.
 
Očista tlustého střeva II. - Domácí klystýr
  Komentáře
  Hanka 
Zdravím.
Hledala jsem informace o alimentární distrofii, každý ji používá jako zaklínadlo, ale nikdo nevysvětluje příznaky. To není na vás, Zdeňku, ale myslím to obecně, jak jeden od druhého opisuje co kde našel. Jediné, co jsem vygoooglila bylo, že se projevuje otoky, tak ty určitě nemám. Aceton prý trochu cítit je, pravil manžel. Jsem na desátém dnu, na konci sedmého dne nastala krize, včera jsem sice plela na zahradě a sela semínka, ale svaly jakoby zatuhly a byla jsem zpomalená, tak doufám, že se to brzy přepne do další fáze. Nálada zatím dobrá, váhový úbytek 8 kg. Zajímavé zjištění - oblečení je mi téměř stejně, takže ta kila šla pryč zřejmě z vnitřních orgánů, tělo asi fakt napřed odstraňuje to nejvíce ohrožující. Moje BMI kleslo z 37 na 34.
Hanka
  Miss Lenka 
Dobrý večer Zdeňku,
musím se pochlubit. Minulý týden jsem celých 59 hodin držela hladovku. Pila jsem jen vodu. To bylo poprvé v životě. Dřív jsem samozřejmě taky vydržela třeba 1,5 dne nejíst (to bylo maximum), ale musela jsem pít kafe a čaje. První den byl naprosto v pohodě. Bylo pro mě ohromným překvapením, že mě nebolela hlava z hladu, resp. nedostatku cukru. Jsem (bohužel ještě pořád) závislá na sladkostech. Původně jsem plánovala nejíst jen od večera do přespříštího rána (36 hod.) Ale druhý den ráno mi bylo fajn, tak jsem si řekla, že to o den protáhnu. Zas celý den mi bylo dobře, akorát večer jsem měla hrozné chutě, chtěla jsem to vzdát a něčeho se najíst. Ale vydržela jsem. Po těch skoro 60 hodinách jsem to ukončila litrem Zaječické. Dalo mi docela práci ji vypít, zvedal se mi žaludek. Ale prohnala mě. Příště bych ji možná neměla pít na prázdný žaludek, co myslíte? I následující 4 dny jsem vůbec neměla sladké a nechybělo mi. Teď už jsem to bohužel porušila. Ale pro mě je teď důležité, že vím, že to jde.
Chci si tu 2denní hladovku zas zopakovat, ale místo Zaječické vyzkoušet šankhaprakšálánu. Zatím si neumím představit, jaké to bude vypít tolik slané vody.
Chci se vás zeptat: Jak často by měl člověk podstupovat takovouhle očistu pomocí minerálky nebo šankhaprakšálány? Na delší hladovění si zatím netroufnu, ale chci se svými střevy něco udělat. Musím je mít v strašném stavu, protože se skoro celý život stravuju hrozně nezdravě.
  Zdeněk B. 
Dobrý den Lenko, tak především blahopřeji k úspěšné hladovce, to už je pěkný výkon!
Zaječická na prázdný žaludek by neměla být problém, já ji používám například i během hladovky na pročištění střev. Spíš to bude věc zvyku a odhodlání, slaná voda není moc příjemná, ale když máte motivaci, jde všechno...
Udělat pořádnou očistu střev je určitě dobrý nápad, opakování by pak mělo postačovat zhruba jednou za půl roku. Ruku v ruce s tím by ale měla jít i úprava jídelníčku a stravovacích návyků, pak taková očista střev (a také jater a žlučníku) stačí jedenkrát do roka.
Přeji krásné dny, Zdeněk.
  Lentilka 
obrý den, sháním nejlépe zdravotní sestřičku, (ale klidně i šikovnou osůbku, která s tím má zkušenost), která by mi pomohla s obsluhou domácího hydrocolonu. Koupila jsem si tuto sadu, ale nemám nikoho,kdo by mi mohl hydrocolon aplikoval. Jsem z Hodonínska, ale klidně přijedu i k Vám. Nechci to samozřejmě zadarmo. Předem děkuji :-) LentilkaR@post.cz
  Miss Lenka 
Dobrý večer,
tak jsem dnes provedla šank prakšalánu. Povedlo se, ale nevím, jestli to ještě někdy zopakuju. Měla jsem hrozný problém vypít 5. a 6. sklenici. I když voda nebyla příliš slaná (první 4 sklenice jsem vypila celkem normálně), tak ty poslední dvě už ve mně vyvolávaly zvracení. Asi jak jsem měla plné břicho vody. Spíš se zas vrátím k Zaječické a raději si připlatím :) . Co se cviků týká, tak cviku na bobku jsem nebyla fyzicky schopná, ale přesto se podařilo. Četla jsem, že někomu to jde i bez cvičení.
Lenka

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Pokud u nás zatím nemáte účet, můžete se zaregistrovat zde.
  Neměli byste vynechat

Úvod k očistě jater

Jolana Breitenbacherová
Jestliže jste prakticky zvládli očistu střev, je ideální čas pustit se do očisty jater. Právě teď, v předjaří, jsou játra dobře připravená, protože podle čínské medicíny jsou právě nyní spolu se žlučníkem na vrcholu své celoroční aktivity. Toto příznivé období končí na konci dubna. Kromě důkladné očisty, která bude popsaná hned v příštím článku, budeme mít s přicházejícím jarem k dispozici také spoustu čerstvých bylinek, zejména mladé výhonky smetanky lékařské a kopřiv, které jsou pro detoxikaci jater skvělým doplňkem.

Být a zůstat mladým neznamená jen živelně vyzkoušet to či ono. Ve skutečnosti to znamená tvrdě, cílevědomě a dlouhodobě na sobě pracovat. K tomu, abyste byli a zůstali mladými, potřebujete mimořádně silnou motivaci, protože to rozhodně není lehký cíl a trvalé výsledky se nedostaví za pár týdnů. Nejdříve se tedy zeptejte sami sebe, jak moc toužíte po trvalém mládí. Pokud víte, že ANO – A MOC, pak čtěte dále...

Jak se vyhnout Alzheimerovi

Zdeněk Breitenbacher
To, co jíme, může zabíjet náš mozek. Tak začíná zajímavý článek, který jsme objevili na internetu. Čerpá z obsáhlé statě uveřejněné v září 2012 časopisu New Scientist a vysvětluje, že podle nejnovějších poznatků Alzheimerova choroba úzce souvisí s nezdravým stylem stravování. Zjistilo se, že Alzheimerova choroba je vlastně cukrovkou třetího typu.

nezávislost-energie-styl
stránky o zdravém životním stylu pro mladé i ‚věčně mladé‘
© 2012-2017 Zdeněk a Jolana Breitenbacherovi