nezávislost • energie • styl
© 2012-2021 Zdeněk a Jolana Breitenbacherovi
 

O nás

 
 
Elixír mládí - stránky o získání a udržení věčného mládí - pro vás píší Zdeněk Breitenbacher a Jolana Breitenbacherová.
Foto: Renata Vaníčková
 
Zdeněk
je uznávaný expert v oblasti bezpečnostního software. V současné době působí v jedné z nadnárodních korporací zabývající se problematikou bezpečnosti. Jeho specializací jsou nástroje na analýzu a detekci polymorfních počítačových infekcí a je držitelem několika patentů v této oblasti. Přednáší na světových konferencích (např. Dillí v roce 2008, Paříž v roce 2010). Vedle Elixíru mládí vede také internetový projekt Password ACE, což je unikátní systém pro bezpečné vytváření a užívání hesel, určený zdarma pro širokou veřejnost. Další jeho úspěšnou aktivitou je rocková kapela ELIXIR. V roce 2020 jí pod značkou Supraphon vyšlo album Nás nedostanou, které na YouTube a Spotify patří mezi často poslouchané.
„To, co se na Elixíru mládí dozvíte, není vyčteno z odborných knížek, ale vychází z mé vlastní zkušenosti a z mého vlastního životního stylu. Rád vzpomínám na mistry, kteří mě v důležitých obdobích provázeli, zejména mého mistra jógy pana Herberta Konečného, a také na dietologa Sama Fujeru, který mě naučil principům správného stravování i správného přemýšlení. Život a zdraví je to nejcennější, co nám bylo dáno, a je naší povinností počínat si tak, aby nám zdraví sloužilo co nejdéle. Odměnou je nám pak bohatý a plně prožitý život až do našich nejpozdnějších let. Tyto stránky nechť vám jsou dobrým průvodcem.“
Jolana
vystudovala filozofickou fakultu, obor ruský jazyk a dějepis na MU v Brně. Po studiích se začala orientovat na oblast marketingu a reklamy a v současné době pracuje jako marketingový specialista. Vedle toho také vede kurzy jógy. Jejím koníčkem je vše, co souvisí se zdravým životním stylem.
„Vyrostla jsem v ryze městském prostředí, ale mí rodiče měli velkou zahradu a moje babička na venkově chovala domácí zvířata. To mi dalo bohatý základ pro můj další život a zejména schopnost orientovat se v tom, co se ještě dá považovat za zdravé a co už ne. Základy, na kterých stojí naše zdraví dnes, jsou díky metodám potravinářského průmyslu a zemědělské velkovýroby dost vratké. A my sami vlivem nedostatku času a přemíry protichůdných (někdy i zcela zavádějících) informací situaci ještě zhoršujeme. Se Zdeňkem máme dohromady čtyři syny, záleží nám na jejich zdraví i na zdraví širší rodiny. Naši přátelé se nás často ptají, jak řešíme to či ono, co víme nebo co si myslíme o nejrůznějších tématech. Tento web je tedy o našich zkušenostech a rádi se o ně podělíme i s vámi.“
 
Zdeněk i Jolana jsou certifikovanými učiteli jógy s trenérskou licencí B, kterou získali v roce 2015 na Univerzitě Karlově v Praze.
 
Copyright © 2012 - 2021 Zdeněk a Jolana Breitenbacherovi. Jakékoliv kopírování textů či fotografií umístěných na stránkách www.elixirmladi.cz je povoleno pouze s písemným souhlasem autorů.
nezávislost • energie • styl
© 2012-2021 Zdeněk a Jolana Breitenbacherovi