nezávislost • energie • styl
© 2012-2019 Zdeněk a Jolana Breitenbacherovi
 

Jak sbalit holku?

Zdeněk a Jolana Breitenbacherovi, Elixír lásky IX.
 
 
Jak sbalit holku? Jak najít ženu? Téma pro muže, které jste určitě očekávali poté, co jsme vydali článek „Jak sbalit kluka?“. Mnoho zásad je stejných, takže se budu v řadě věcí opakovat, úplně stejné to ale nebude.
Celé kouzlo Elixíru lásky spočívá v tom, že si nadělíme výbavu, která nás učiní zajímavým a přitažlivým. To znamená, že nebudeme vysílat žádné čáry směrem k naší vyvolené, nýbrž budeme trpělivě pracovat sami na sobě. A pak pokorně poprosíme Toho Nejvyššího, aby nás obdaroval láskou.

Jednotlivé kroky, které je třeba udělat, na sebe docela úzce navazují:
 
1. Udělejte si jasno v tom, jaká by měla být vaše budoucí partnerka
Chcete spíše mladou dívenku, která vás bude zbožňovat? Nebo raději zralou ženu, která vám bude vyváženou partnerkou? Nebo snad nějakou dominantní ženu, které se svěříte pod její rozhodování? Ujasněte si to hned na začátku. Je to hodně důležité, protože podle toho byste pak měl v sobě rozvíjet ty pozitivní vlastnosti, které taková žena ocení.
Kromě jiného vám to ušetří rozpolcenost, s kterou se budete chtít prezentovat jako svalnatý sportovec, dobře situovaný manažer, případně duchovně rozvinutý filosof - a to všechno dohromady, abyste přitáhl pozornost co největšího množství žen. Takhle to totiž nefunguje, pak kolísáte mezi mnoha tvářemi vaší osobnosti a nikdo (včetně vás) neví, která vaše tvář je ta pravá.
Ať už se vám to líbí nebo ne, musíte si zvolit předem.
  Je nešikovné, když jeden a tentýž muž má na internetové seznamce několik profilů, kde se prezentuje v různých podobách, aby si rozšířil šance u různých typů žen. A tak na jednom profilu je to sportovec s fotkami v tričku bez rukávů, aby vynikly jeho svaly, na jiném profilu je to kravaťák s drahým autem nebo barákem v pozadí, na třetím zarostlý horal se stokilovým batohem na zádech.
Pak se snadno stane, že onen lovec zapomene, na který profil mu vlastně žena odepsala, a dorazí v pohorách a s batohem tam, kde dáma čekala manažera s mercedesem. Nebo naopak. O trapas je každopádně postaráno.
 
2. Rozhodněte se pro správný styl vaší osobnosti
Tento bod souvisí s tím předchozím. Rozhodněte se pro styl, který vám nejvíce sedí. Ten styl pak budete rozvíjet...
  Nedávno jsme se s mojí ženou rozhodli, že budeme naše děti vést ke správnému společenskému chování. Moc se mi líbilo, když moje žena stanovila několik úrovní dokonalosti, podle kterých je budeme hodnotit. Nechť vám jednotlivé stupně poslouží jako inspirace:
  • James Bond - nejvyšší úroveň. Dokonalé chování ve společnosti, vždy perfektní vzhled, dobrá fyzická zdatnost.
  • Indiana Jones - taky dobré, jen do nejlepších hotelů by vás asi nepustili.
  • Český Honza - střední úroveň. Dobrák od kosti, chytrý podle momentální potřeby, ale s chováním a vzhledem si neláme hlavu.
  • Homer Simpson - oblíbený nanejvýš tak v hospodě u Vočka, ale ženské po něm příliš neprahnou.
  • Glum - zalezte raději do jeskyně a hrajte si tam s rybiškou.
Který styl volíte? Nejlepší je asi opravdu ten James Bond, jen se vyhneme případným rvačkám. Není na škodu shlédnout několik filmů a všímat si Bondova vystupování ve společnosti. Je to vynikající lekce ze společenského chování i vkusného odívání a není divu, že ženy po něm šílí. Skvělá ukázka vybraného chování je také ve filmu Pretty Woman - na to se případně taky mrkněte...
 
3. Ovládejte vybrané chování
Vybrané společenské chování nestačí odkoukat z filmů, ale je nutné hlubší studium. Dnes už moc nepřitahují klasická díla Gutha-Jarkovského, ale Ladislav Špaček a jeho „Nová velká kniha etikety“ je skvělých zdrojem poučení. Pro začátek si můžete přečíst textový přepis jeho televizního seriálu o etiketě zde, ale tu knihu si určitě pořiďte a dobře nastudujte.
 
4. Zbavte se ostychu
Naučte se chovat se přirozeně a bez trémy. To jsme uváděli už v článku určeném ženám a platí to i pro muže. Jak se tedy trémy zbavit? No - jedině nácvikem. Bez tréninku není mistra a u trémy při seznamování to platí také. Je užitečné přihlásit se do nějaké internetové seznamky, vytipovat si několik aspoň trochu zajímavých žen z okolí a sejít se s nimi. Předem byste si měl říci, že v tom setkání vůbec o nic nejde, vlastně se chcete jen naučit vhodně konverzovat, poznat nová témata k hovoru a zkoušet si nenucené chování, prosté jakékoliv trémy.
Kdoví - třeba některá z nich bude opravdu ta pravá. A když ne, nevadí - až se ta pravá objeví, budete umět konverzovat zcela nenuceně a bez ostychu.
 
5. Budujte si zdravé sebevědomí
Je důležité, abyste byli zdravě sebevědomí. Nesmělí a ostýchaví to daleko nedotáhnou - pokud na sobě nezapracují. Jak si budovat sebevědomí? Jedině tím, že budete někým. Někým, kdo umí, někým, kdo je v nějaké (jakékoliv) oblasti zatraceně dobrý. Vyberte si třeba nějaký sport a začněte trénovat. Nebo se naučte hrát na nějaký hudební nástroj. Nebo malujte, vyrábějte něco vlastníma rukama...
Vybudujte si pověst, že jste fakt dobrý. Pak, když se bude kdokoliv do vás navážet nebo chtít s vámi v něčem soupeřit, můžete se úspěšně bránit s tím, že máte jiné zájmy a priority - a můžete to ukázat.
 
6. Mějte dostatek zájmů
Tenhle bod úzce navazuje na předchozí a je důležitý hned z několika důvodů. Především nebudete plápolat ve větru a potácet se od ničeho k ničemu, ale budete mít své pevné ukotvení. Nejdůležitějšími důvody pro to, abyste měli dostatek zájmů a koníčků, jsou:
  • Váš život bude naplněný spokojeností i bez partnerky. Vaše spokojenost z vás bude vyzařovat a bude přitahovat lidi kolem vás.
  • Budete mít o čem povídat. Nehrozí rozpačité chvíle, kdy byste rád rozvinul hovor, ale nebudete vědět o čem. Žena ráda naslouchá, když muž umí poutavě vyprávět.
  • Bude-li aspoň jedním z vašich koníčků aktivní sport, pak budete v dobré fyzické kondici, což ženy vždycky ocení.
 
7. Na nikoho nic nehrajte
Tohle je velmi důležité pro obě pohlaví. Nic nepředstírejte a nedělejte ze sebe někoho, kým nejste. Znovu opakuji, nic nedokážete hrát déle než půl roku - ledaže byste byl profesionální herec a zároveň měl mimořádně silnou motivaci. Ale jednou se stejně věci proláknou a dojde k rozčarování. Najednou jste někým jiným, než za koho vás žena považovala, a navíc ztratíte její důvěru. Může vám věřit v ostatních věcech? To bude pro ni těžké a nejspíš vám už věřit nebude. A bez důvěry láska není možná.
 
8. Buďte dobře ekonomicky zajištěný
Podobně, jako muži u žen dbají na vzhled, ženy vysoce hodnotí mužovu ekonomickou úroveň. Mužům to často připadá nespravedlivé, ale je to tak. Občas se v médiích objeví výsledky nějakých soutěží, který muž je nejvíce sexy. Všimli jste si, že nikdy to nevyhrál nějaký chuďas, ale že to vždycky byl nějaký multimilionář? Čím to je?
Není v tom nic zvláštního ani nespravedlivého. Žena chce zabezpečit to nejlepší pro své budoucí děti, a tak pudově dává přednost kvalitním potenciálním otcům - kvalitním po fyzické stránce a také těm, které ji a její děti dobře ekonomicky zabezpečí. Takoví jsou pro ženu daleko více sexy než nějaký namyšlený svalovec s holým zadkem. Tohle funguje na podvědomé úrovni, a tak i když vám bude žena tvrdit opak, stejně to bude mít určitý vliv na její rozhodování.
Nemusíte být zrovna milionář, ale se stabilním výdělkem budete mít o hodně více šancí, než líný mluvka, kterému práce nevoní. A když ženu někam pozvete, buďte velkorysí a na nějakou tu korunu nehleďte, zvlášť když je to poprvé. Však až jednou budete hospodařit společně, tak si pro utrácení najdete vhodnou společnou míru.
  Mám známého, který pozval svou kolegyni, o kterou měl zájem, na večeři. Než došlo k placení, tak to vypadalo celkem nadějně, ale když pak platil za oba třicetikorunovými stravenkami, které lovil pomačkané po kapsách, tak se to nějak zvrtlo a kolegyně už s ním podruhé nikam nešla...
 
9. Mějte dostatek času
Tento bod je jako přes kopírák z článku „Jak sbalit kluka?“ a především muži mívají s tímto bodem problém. Uspořádejte si svůj život a především své zaměstnání tak, abyste měl pro ženu dostatek času. Tím nemyslím, že by váš čas patřil jí, tím myslím, že jde o váš společný čas, který strávíte spolu - a je jedno jak.
Ten společný čas je důležitý - žena nemá zájem trávit celé dny sama doma (případně s dětmi) a čekat na muže, až se někdy v pozdních hodinách vrátí domů. Stěží se rozvine vztah mezi dvěma lidmi, z nichž jeden (nebo oba) tráví celý den v zaměstnání, s kamarády, v klubu či podobně. Takže pokud jste například manažer workoholik, který se vrací domů jen na noc, budete s tím muset něco udělat.
 
10. Vypořádejte se s minulostí
Další bod platný pro obě pohlaví, takže jen opakuji: Chcete-li najít lásku, vaše srdce musí být naprosto čisté a zbavené všech vazeb na předchozí vztahy. Nesmíte si tam ponechat lásku nebo zamilovanost k někomu jinému, s kterým ten vztah buď skončil, nebo se z nějakých důvodů nemohl rozvinout (to je často třeba zamilovanost ke vdané ženě, která se nechce rozvést a rozbít si rodinu). Pokud ve vašem srdci zůstal jen kousíček z předchozího vztahu, nedopadne váš nový vztah dobře. Vaše srdce se nebude moci novému vztahu plně otevřít a ten tak brzy skončí.
Stejně tak je nutné, abyste se zbavil jakékoliv nenávisti k předchozí partnerce - dokonce i tehdy, jestliže vás ošklivě podrazila. Musíte v sobě najít dostatek síly k odpuštění, aby se vaše zklamané srdce očistilo a otevřelo novému vztahu. Více jsme k tomuto tématu napsali v článku „Očista vztahů I. - Partneři“, tak se tam případně podívejte.

A samozřejmě, nezapomínejte na přirozený úsměv. Pokud budete zářit radostí a pohodou, nejedna žena se bude chtít na té pohodě podílet. Pracujte na výše uvedených bodech. A až budete připraven, tak se ta pravá objeví...
  Komentáře
  Neměli byste vynechat

Je možné přátelství mezi mužem a ženou?

Zdeněk Breitenbacher, Elixír lásky III.
Mnoho lidí se mě ptá, jestli věřím na přátelství mezi mužem a ženou. Přátelství, ve kterém není láska ani zamilovanost. Ti lidé jsou často konfrontováni s vlastní zkušeností, kdy jsou v nějakém neurčitém vztahu, který se nevyvíjí k hlubšímu spojení, a oni tomu nerozumí. Co ke mně ten druhý cítí? Čeká něco víc? Nebo mu to takhle stačí? A co já, neudržuji nějaký kontakt jen proto, že doufám, že někdy přece jen dojde k většímu sblížení? Prostoru pro zmatky a nepochopení je tu víc než dost. Je nanejvýš nutné pochopit, jak se věci doopravdy mají, a umět to rozpoznávat.

Čaje pro pohodu

Zdeněk Breitenbacher
Dobrý čaj, takový, který nám navodí příjemnou pohodu a který nás dokáže zpomalit v našem každodenním běhu, bychom měli mít na stole každý den. Uveďme si několik čajů, které nejsou zcela běžné, ale budou k naší pohodě neodmyslitelně patřit...

Je všeobecně známo, že člověk svojí vůlí dokáže ovládat jen určité skupiny svalů a nad jinými nemá moc. Běžně ovládáme například svaly končetin - když chceme ruku zvednout, tak ona se opravdu zvedne. Ale se srdcem, které je také sval, je to jiné. To si tluče podle vlastních pravidel a možností a poručit mu nemůžeme. Stejně tak existují svaly hlubokého stabilizačního systému kolem páteře, které nedokážeme vědomě ani zapnout ani uvolnit.
Je ale známo, že jogíni dokážou i takové svaly ovládat. Dokonce dokážou i zpomalit srdce či ho utišit tak, že tep není hmatatelný. Jak to dělají? A dokázali bychom to také, kdybychom věděli, jak na to?

nezávislost • energie • styl
© 2012-2019 Zdeněk a Jolana Breitenbacherovi