nezávislost-energie-styl
stránky o zdravém životním stylu pro mladé i ‚věčně mladé‘
© 2012-2018 Zdeněk a Jolana Breitenbacherovi
 

Jak jsem si operovala žlučník

Jolana Breitenbacherová
180 komentářů
 
 
Myslíte si, že žlučníkové kameny se dají odstranit pouze operací, ultrazvukem nebo léky, které je zdlouhavě rozpouštějí? Já jsem si to myslela taky. Pak jsem ale zkusila jednoduchou neinvazivní metodu, která mě kamenů účinně zbavila během jednoho víkendu. Provedla jsem sama sobě operaci bez skalpelu. Nevěříte? Tak čtěte dál!

Jak to celé začalo?
Jednou jsem šla po městě a v rámci nějaké akce mě oslovila paní, jestli prý nechci udělat test na znečištění těla. Slibovala, že to potrvá jen pár vteřin, tak jsem si řekla proč ne? Chvilku jsem podržela kovová madla nějakého disku, načež mi paní s vážnou tváří sdělila, že mé hodnoty jsou příliš vysoké a že bych měla určitě změnit jídelníček. Tak jsem jí poděkovala a myslela si o tom svoje, protože jídelníček mám v pořádku, zdravotní testy, rozbor krve atd. taky a žádnými obtížemi netrpím. Po pár týdnech jsem ale dělala test fyzické zdatnosti v Zone4You na přístroji InBody – a vyšlo tam to samé! Varovný červík ve mně od té chvíle nepřestával hlodat, říkal, že bych měla něco udělat, jenže nebylo jasné přesně co, protože mě nic nebolelo. Vzhledem k naměřeným hodnotám bylo jasné jen to, že nějaký detoxikační čajík to tentokrát nevytrhne. Nakonec jsem se rozhodla pro generální očistu jater a žlučníku, protože játra jsou nejdůležitějším orgánem látkové výměny v těle. Inspiraci jsem čerpala z knihy Gennadije Malachova „Totální detoxikace“ a z internetových příspěvků několika českých průkopníků, kteří něco podobného už zkusili, dušovali se, že to funguje a neváhali jako důkaz přiložit i fota, na kterých se skvěly žlutozelené kameny - trofeje z jejich zanesených žlučníků. O to víc mě lákalo vyzkoušet si to.
 
Jak operace probíhala?
Čtvrtek – celý den dieta, jíst pouze ovoce (opravdu nic jiného!)
Pátek dopoledne - čerstvě vylisovaná šťáva z jablek – čím více tím lépe, nejméně však litr. Má to smysl, jablka stimulují játra a proces usnadňují. Vůbec nic nejíst!
Pátek odpoledne (od 12 h) – pouze čistá voda. Čistá znamená bez jakýchkoli přídavků a bez bublinek, já jsem pila filtrovanou z vodovodu.
Pátek večer (17.30) - projímadlo. Proč? Protože je důležité pročistit si střeva, aby se tělo nezabývalo žádnými jinými procesy krom čištění jater. Vypila jsem rozpuštěnou projímací směs Magnesii Sulfas Heptahydrate (MgSO4 .7H2O), kterou prodávají v lékárně, ovšem k mému zklamání se nic nedělo. Tak jsem si dala ještě projímavou minerální vodu Zaječickou hořkou a tím jsem upadla do ještě větší deprese, protože ani ta nezabrala. Bylo skoro devět večer a já jsem byla zoufalá, protože to vypadalo, že tímto banálním, ba – až trapným nezdarem celá operace končí. Zachránil mě můj muž, který mi ukázal jógové cviky šank prakšalána, které jsou v tomto ohledu velmi účinné, a taky mi promasíroval břicho. Jak se ukázalo, problémem byl asi zanesený průchod mezi tenkým a tlustým střevem, což se podařilo překonat, takže jsem pak celá šťastná lítala na toaletu, a to docela dlouho, protože jsem té projímavé směsi ze zoufalství vypila krapet víc.
Pátek 22 hodin (v mém případě z výše uvedených důvodů mnohem později) nejdůležitější fáze – vypití čistící emulze, která sestává ze 120 ml panenského za studena lisovaného (pokud možno i nefiltrovaného) olivového oleje a 180 ml čerstvé šťávy z bílého grapefruitu. Grep lze nahradit citronem, ale ničím jiným (kvůli pH), olivový olej nahradit nelze. Emulzi získáte tak, že obě složky smícháte v pet lahvi a důkladně protřepete, dokud tekutina nebude hladká a neprůhledná jako mléko. Vlezete si do postele, na játra pod pravé žebro přiložíte termofor, jak nejteplejší jej snesete, omotáte to dekou, aby teplo vydrželo co nejdéle, a vypijete pokud možno naráz celou emulzi. Pak si pohodlně lehnete na pravý bok a už nevstáváte, ani se nepřetáčíte, jenom ležíte a spíte.
Sobota ráno – až se vzbudíte, dáte si další projímadlo. Během noci byly vyloučeny do střeva nečistoty, které je nutné vyplavit z těla pryč. Já jsem si dala 3 sklenice (asi 850 ml) Zaječické hořké, tentokrát bez problémů, a pak jsem napjatě čekala. Bude to fungovat i mně? Po prvním vyprázdnění jsem mohla jásat! V toaletě opravdu plavaly cholesterolové kameny, tak jak mí předchůdci slibovali. Vylučování kamenů trvalo celé dopoledne, jejich velikost se pohybovala kolem 1 cm, ale nebylo jich nijak moc, tak jsem se rozhodla, že proceduru ještě jednou zopakuju. Celou sobotu jsem tedy pila jen čistou vodu a ve 22 hodin jsem vypila druhou emulzi.
V neděli ráno jsem se pak nestačila divit! Po požití projímadla v toaletě plavalo neskutečné množství cholesterolové drti, různě velikých přílepků, kamenů a tmavých hladkých zrn. Toto pokračovalo celou neděli a zbytkově ještě v pondělí ráno. Důležité: Po celou dobu procedury vydatně pijte čistou vodu pokojové teploty. V souvislosti s čištěním střev ztratíte velké množství vody, a to je potřeba doplnit. Pijte průběžně, 3-4 litry za den.
 
Kdy nastartovat stravování? V každém případě počkejte, až vyloučíte většinu kamenů, poznáte to tak, že jejich množství se výrazně ztenčí. Pak si dejte první velmi dietní jídlo, například dobře uvařenou suchou rýži, stačí malá miska. Pak přidejte čerstvý jemně nastrouhaný mrkvový salát s citronem nebo pomerančem, čerstvé ovoce, jednoduchou ovesnou kaši s vodou. Žádné mléko, maso, tuky, koření. Žlučník je tím náporem vyčerpaný (vy taky) a nebylo by vám dobře. Budete se cítit dost unavení, takže odpočívejte, spěte, nenamáhejte se. Postupně si přidávejte další dietní potraviny, a tak po dvou dnech budete moci jíst všecko (ale hutná a tučná jídla vhodná nejsou). Únava je patrná hlavně během procedury a trvá (pokud ji děláte dvoufázově) i po celou neděli. V pondělí je to už celkem dobré, ale šetřete se.
V úterý za odměnu pocítíte úžasný příliv nové energie, kterým vám tělo poděkuje za to, že jste ho zbavili nepříjemného odpadu.
 
Výsledek operace a otázky, které vás jistě napadnou
Celkem jsem se zbavila odhadem tří polévkových lžic nečistot včetně 2 cholesterolových kamenů o velikosti cca 2,5x 1,5 cm. Přesto vím, že to ještě nebylo všecko, a za měsíc si to zopakuju znovu. Proceduru je potřeba opakovat do úplného vyčištění, kdy už žádné kameny nevyloučíte.
 
• Bolelo to?
• Jak chutná emulze?
• Jak chutná projímadlo?
• Jak vím, že to byly opravdu kameny?
• Mohou nastat problémy?
• Jak je možné, že to funguje?
• Má žlučníkové kameny každý?
• Jak to, že žlučníkové kameny nebolí?
• Je tato kůra pro každého?
• Proč vám tuto proceduru nenavrhne lékař?
 
Pokud máte nějakou otázku, ráda vám odpovím.
 
Jak jsem si operovala žlučník
  Komentáře
  Zdeněk B. 
Dobrý den,
Zaječickou seženete v lékárně. Aby se někde něco nešprajclo - to Vám na 100% nikdo nezaručí. Prostudujte si důkladně celý článek a všechny komentáře (už je jich tu opravdu hodně), abyste věděli, jak případné riziko minimalizovat. Určitě ale očistu neprovádějte v případě, že akutní problémy přetrvávají. Jinými slovy, na metodu je třeba být v pohodě - je určena především k prevenci, nikoliv k řešení akutních problémů.
Zdravím, Zdeněk.
  Pedro 
Zdravim ,
pridavam svuj komentar po dalsim sonu zlucniku : kratce pripomenu co jsem prosel , v kvetnu 2015 mi nalezli 3 kameny cca 1 cm v prumeru , zkusil jsem nekolik vyplachu
zlucniku a nic se nezmenilo , pak jsem nasadil Chanca piedra a Rabanon a kameny se zmensili cca na polovinu , potvrzeno sonografem v zari 2015. Dnes jsem byl znova
na kontrolnim sonografu a kameny jsou tam 3 v te polovicni velikosti nez v kvetnu 2015.
Ty vyplachy jsem absolvoval cca kazdy mesic , takze zatim nemohu rici , ze byly uspesne. Jsem rad , ze tady je vice lidi co premysli o tom co to vlastne z nich leze , protoze
uz jsem pomalu nabyl dojmu , ze lidi bezmezne veri tem nesmyslum , ze vsechno co z nich vyleze jsou kameny , To by muj zlucnik musel mit tak 10x10 cm2.
Ja osobne budu zkouset tuto metodu nadale a pridam nektera dalsi opatreni . Budu informovat pozdeji . Hlavne prosim verte zdravemu rozumu .
  Patrac 
Dobrý den
Už 10 let bojuji s bolestí v levém podžebří.a taky s bolestmi v oblasti pánevní části páteře. Prodělal jsem 2x gastroskopické vyšetření 3x sono celého břicha se zaměřením na žlučník. Byla kontrolována funkcionalita na podnět na čokoládu. Bohužel všechny vyšetření vyšla negativní. Prostě jsem zdravý jako rybička leč tlak a bolest v podžebří trvá. Bolest neustupuje a trvá 24hodin denně. Nemá na ni vliv jídlo ani pití. vyzkoušel jsem od léků na žlučník žaludek překyselení následně léky na tlumení bolesti a další. Byl jsem odeslán na rentgen páteře, kde nalezly částečné srůsty, které se ale podařilo rozdělit a díky každodennímu cvičení problémy s páteří jsou ok. Bolest v podžebří však trvá.
Před časem jsem navštívil i lidového léčitele v Tišnovu který mi řekl že mám zanesené žlučové cesty, což se na následném sonu nepotvrdilo. Prodělal jsem i vyšetření na "elektronickém přístroji" kde mi bylo sděleno že mám nedostatek Lithia. Co s tím mám snad lízat baterky?? :-)
Před 14ti dny jsem se odhodlal provést očistu dle výše uvedeného receptu. Přípravu a průběh nemusím popisovat neb to tu je popsáno velice dobře. V podstatě mi nic nečinilo žádné problémy. Pouze po vypití emulze na noc jsem se kolem jedné hodiny ranní probudil a bylo mi trochu "šoufl" od žaludku. To se ale podařilo zaspat a po ranní dávce zaječické jsem ze sebe dostal "kamínky" jestli se tomu tak dá nazvat. Hromada drobných nečistot 2-5mm tyrkysově zelené barvy, dva větší kusy průměru 10mm a jeden s průměrem skoro 25mm také tmavě zelené barvy. Ten se mi ale při vybírání bohužel rozlomil.
Protože jsou zde dost rozdílné názory oč se jedná, chtěl jsem kamínek trochu vysušit a následně nechat poslat na rozbor. Bohužel k mému podivu se kamínek za dva dny "scvrkl" na ani ne poloviční velikost, zato mastná skvrna na papírovém ubrousku se znatelně zvětšila a z kaménku se stal v podstatě kousek měkkého hlenu.
Moje osobní vyhodnocení je, že nešlo vůbec o kamínek, ale zbytky stravy, které zůstaly ve střevě a neodešly ven při pití tekutin a na které se nabalil olivový olej z emulze. Ať tak nebo tak moje bolesti stále trvají.. a já jsem stále víc zoufalejší
I když musím podotknout že po vyčištění střev jsem si pak v úterý opravdu připadal takový celkově nabitý energií.
  Michaela 
Zdravím, je mi 18 let a nedávno mi lékaři zjistili nález jednoho žlučového kamínku asi o velikosti 11mm. Dokud jsem nebyla v nemocnici na ultrazvuku, v rámci hospitalizace s makrocytární anémii (ze které jsem již dnes vyléčená), žlučník mě nikdy nezabolel. Moje životospráva není žádná sláva, je pravda, že zdravé stravě moc nedám, i když můj přítel je úplný opak a pořád mi říká, že bych měla zkusit několikadenní detox pouze o ovocných nebo zeleninových smoothies.
Abych ještě popsala svůj problém - s makrocytární anémií se objevila další komplikace a to takové, že při dalších testech mi bylo zjištěno, že mám ve stolici velké hodnoty kalprotektinu, což by mohlo naznačovat zánět, zřejmě v tlustém střevě.
Takže, abych to shrnula - v dnešní době mě v tak nízkém věku trápí čím dál tím silnější bolesti žlučníku a ke všemu možný zánět ve střevě.
Váš článek mě zaujal, avšak se chci zeptat, zda v mém případě doporučujete takovou očistnou kůru, jakou jste popsala. Je mi jasné, že nejste lékař, ale víte - já se nemocnice bojím jako čert kříže. Nechci ležet v nemocnici, nechci v takovém věku jít na operaci se žlučníkem a už vůbec postupovat vyšetření jako je gastro nebo koloskopie.
Navíc mě čeká čtvrtý ročník na střední škole a maturita a já si nemůžu dovolit delší polehávání v nemocnici. Nebo spíš žádné polehávání. Vůbec.
Budu ráda za každou odpověď, děkuji, M.
  Věra 
Dobrý den,včera mi našli žlučníkový kámen 18mm na 8mm,ráda bych se ho zbavila vaší metodou,né operací,nemám žádné bolesti,byl nalezen náhodou na sonu ledvin,ale jsem 9 měsíců po porodu a plně kojím,.tak nevím jestli je to vhodné a neměla bych raději počkat až začne malá jíst vařenou stravu.Děkuji za radu.Věra

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Pokud u nás zatím nemáte účet, můžete se zaregistrovat zde.
  Neměli byste vynechat
Že je hladovka nejúčinnější metodou tělesné i duševní očisty, o tom není sporu. Důkazy o tom přinášejí odborníci i amatéři a i zde na Elixíru mládí najdete několik reportáží s mými pozitivními zkušenostmi. Je ale taky zřejmé, že opravdu účinná očistná hladovka, to není věc jednoho víkendu - jde o několik týdnů poctivého hladovění, s konzumací pouze čisté vody.
Jenže život je plný společného jídla a pití a člověk se během hladovky vyloučí z velké části rodinného i společenského dění. Pro ty, co si chtějí účinné hladovění zkrátit a mají dostatečně silnou vůli, mám řešení. Je jím suchá hladovka, při které se vůbec nic nejí a vůbec nic nepije.

Volte živé barvy

Zdeněk Breitenbacher
Je jaro, všechno venku kvete a i my můžeme konečně odložit nevýrazné zimní oblečení a odít se do zářivých jarních barev. Ulice jsou plné pestrobarevných triček a my všichni těmi pestrými barvami vyjadřujeme svou touhu dát o sobě vědět, vyjádřit svou dobrou náladu a tak také svým dílem k tomu jaru přispět. Napadlo vás ale někdy, že i tím, jaké barvy volíme, o sobě hodně prozrazujeme?

Je možné přátelství mezi mužem a ženou?

Zdeněk Breitenbacher, Elixír lásky III.
Mnoho lidí se mě ptá, jestli věřím na přátelství mezi mužem a ženou. Přátelství, ve kterém není láska ani zamilovanost. Ti lidé jsou často konfrontováni s vlastní zkušeností, kdy jsou v nějakém neurčitém vztahu, který se nevyvíjí k hlubšímu spojení, a oni tomu nerozumí. Co ke mně ten druhý cítí? Čeká něco víc? Nebo mu to takhle stačí? A co já, neudržuji nějaký kontakt jen proto, že doufám, že někdy přece jen dojde k většímu sblížení? Prostoru pro zmatky a nepochopení je tu víc než dost. Je nanejvýš nutné pochopit, jak se věci doopravdy mají, a umět to rozpoznávat.

nezávislost-energie-styl
stránky o zdravém životním stylu pro mladé i ‚věčně mladé‘
© 2012-2018 Zdeněk a Jolana Breitenbacherovi