nezávislost-energie-styl
stránky o zdravém životním stylu pro mladé i ‚věčně mladé‘
© 2012-2018 Zdeněk a Jolana Breitenbacherovi
 

Dopřejte si masáž - u Oldřišky

Zdeněk Breitenbacher
 
 
V dnešním uspěchaném světě stále více zapomínáme na sebe a myslíme jen na to, jak stihnout všechny své úkoly a povinnosti, které jsme si na sebe sami naložili a které často ani nestojí za to. Už se neumíme zastavit a zamyslet. Myslíme si, že tu tíhu na nás mnohdy nakládají druzí, ale příčinu hledejme u sebe a v klidu. Dokážeme se v klidu vydýchat, rozhlédnout se kolem sebe a zamyslet se nad tím, co je v životě důležité a co ne? Často jen běžíme, ani nevíme, kam vlastně a proč.
Je možné, že někde v koutku duše přece jen cítíme, že něco není v našem životě v pořádku, ale neuvědomujeme si neomezenou moc a sílu dělat věci jinak. Když nevíme jak a kde začít, je dobré najít si někoho, kdo vám ukáže cestu. Já vám dnes někoho takového představím...

 
Paní Oldřiška Kališová vede Alternativní masérské studio na Veselce u Brna. To slovíčko „alternativní“ nám naznačuje, že nepůjde o běžnou fyzickou masáž sportovního typu, kterou si dáte poté, co se strháte v posilovně. Paní Oldřiška pracuje s jemnými energiemi vašeho těla a s vašimi energetickými centry, o kterých možná ani nevíte, že je máte.
Cílem masáže je především vaše uvědomění si vašeho energetického potenciálu, proudů a center. Dovolím si ocitovat z Oldřiščiných webových stránek:
 
„Tělo je závislé na energii, kterou přijímá z vesmíru a přírody. Cílem léčení je stav, kdy se obnoví přirozená schopnost těla přijímat energii. Vlastní léčení pak provádí tělo samo, potřebuje jen vytvoření podmínek pro rozvoj přirozené schopnosti regenerace. Kladná rezonance mezi léčitelem jako zprostředkovatelem léčivé síly a nemocným, přináší krásné a trvalé výsledky léčby.“
Prakticky to znamená, že paní Oldřiška se za vaší aktivní spolupráce snaží najít, kde jsou vaše energetické, fyzické a psychické bloky na mentální i podvědomé úrovni, a poté je - opět za vaší aktivní spolupráce - odstranit. Masáž tak probíhá trochu jinak, než jsme u běžných masáží zvyklí. Především, nečekejte žádný pevný scénář. Každý z nás je jedinečnou bytostí a každý z nás tak potřebuje trochu jiný přístup a jinou cestu. Paní Oldřiška si prošla mnoha tréninky a zasvěceními, takže pozná, co právě vy potřebujete. Pokud budete spolupracovat, pocítíte změnu už po první návštěvě.
 
Je vhodné najít si pokud možno více času, aspoň hodinu a půl. Když jsem před pár dny paní Oldřišku navštívil, měla i ona dostatek času, takže jsme proces terapie zahájili povídáním si u šálku čaje a zamyšlením nad tím, co vlastně od masáže, respektive celé procedury očekávám. V mém případě jsem si přál porozumět více svému energetickému potenciálu a eventuelně se dozvědět, kde mám největší bloky. Také jsem uvedl, že neočekávám, že všechno proběhne dnes a naráz, ale že vlastně zahájíme jakýsi proces sebepoznávání a otevírání se univerzálním vesmírným silám.
Oldřiška s mým pojetím souhlasila, a tak jsme se přesunuli do „masérny“, která ale běžnou masérnu moc nepřipomínala. Je krásně vymalovaná různými esoterickými motivy a provoněná voňavými svíčkami, je na první pohled zřejmé, že půjde o příjemný zážitek. Trochu jsem byl v obavách z CD přehrávače, který tam čekal na svou chvíli. Devět masérů z desíti pouští Enyu, takže už si raději nosím s sebou vlastní cédéčka a vždycky poprosím o jejich užití. Ale žádná Enya to tentokrát nebyla, šlo o velmi jemnou hudbu, spíše než konkrétní melodie to byly jen přelévající se harmonie, ideální pro to, co následovalo.
Po krátkém rozdýchání jsme se ponořili (tedy především já) do meditace s vizualizací. Oldřiška mi nabídla vlastně jen jediný výchozí bod - otevírající se dveře, a měl jsem popisovat, co se děje za nimi. Moje fantazie pracovala naplno, aniž bych se k čemukoliv nutil - obrazy mi před mysl přicházely samy, zatímco Oldřiška vnímala tiché pokyny intuice a vesmírných sil a podle toho zasahovala nebo mi kladla otázky.
V mé mysli se toho dělo opravdu hodně a hodně jsem se o sobě dozvěděl. Existence (Bůh, Vyšší JÁ, Duch, Osud, Vesmír - vyberte si co je vám nejbližší) vám při takové meditativní vizualizaci ukáže přesně to, co je pro vás právě aktuální. Pak je na vás, abyste tomu porozuměli a zapracovali do vašeho života.
 
Po meditaci došlo na samotnou masáž - únor je měsíc ledvin, takže masáž byla zaměřená na pročištění ledvin. Ovšem Oldřiška není žádný masér s rukama jako kladiva, šlo o velmi jemné a citlivé nabíjející tahy po zádech. Tady se prostě pracuje s neviditelnou energií, kterou vnímá jenom někdo, a Oldřiška vám může pomoci, abyste ji - aspoň na chvíli - vnímali i vy.
Pak jsme ještě udělali pár protahovacích cviků a celá procedura byla u konce. Pomalu jsem se oblékl, dopil čaj a nechal doznít vizualizaci v podobě energetického procesu plného informací, které pro mě byly největším dojmem a zážitkem. Po hodině a půl tak odchází trochu jiný člověk, než který původně přišel. Proces uvědomění si sebe sama započal a bude pokračovat...
 
Pokud jste pocítili zájem projít si něčím podobným, podívejte se na Oldřiščiny stránky - tam se dozvíte více, včetně toho hlavního - kde paní Oldřišku najít...
  Komentáře

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Pokud u nás zatím nemáte účet, můžete se zaregistrovat zde.
  Neměli byste vynechat
Stránkám Elixíru mládí se dostalo mimořádného ocenění - staly se součástí WebArchivu - digitálního archivu českých webových zdrojů, které jsou shromažďovány za účelem jejich dlouhodobého uchování. Cílem projektu je „Potřeba zachránit netištěné dokumenty kulturní, umělecké a historické hodnoty pro další generace“. Stali jsme se tak součástí národního kulturního bohatství. Citujeme ze stránek WebArchivu:
„Vzhledem k tomu, že množství dokumentů přístupných online je obrovské a tyto publikace zveřejňované na Internetu jsou velmi rozdílné kvality, je třeba pro účely tvorby archivu webových zdrojů aplikovat určitá kritéria výběru tak, aby byly uchovávány dokumenty, jež mají dokumentární hodnotu pro současné i budoucí generace a tvoří národní kulturní bohatství.“

Úvod k očistě jater

Jolana Breitenbacherová
Jestliže jste prakticky zvládli očistu střev, je ideální čas pustit se do očisty jater. Právě teď, v předjaří, jsou játra dobře připravená, protože podle čínské medicíny jsou právě nyní spolu se žlučníkem na vrcholu své celoroční aktivity. Toto příznivé období končí na konci dubna. Kromě důkladné očisty, která bude popsaná hned v příštím článku, budeme mít s přicházejícím jarem k dispozici také spoustu čerstvých bylinek, zejména mladé výhonky smetanky lékařské a kopřiv, které jsou pro detoxikaci jater skvělým doplňkem.

Zima ještě nezačala, ale syrový chlad posledních dní člověka přímo vybízí, aby si dal něco sladkého a něco na zahřátí. Za okny je pozdní podzim, třeskuté mrazy a sněhové vánice prozatím v nedohlednu, nicméně ostrý vítr se vytrvale pokouší zmrazit náš úsměv. Takže jako odvetu si připravíme horký čaj a sladkou dobrotu, která voní skořicí. Skořice, jak už možná tušíte, je koření se silným zahřívajícím účinkem.

nezávislost-energie-styl
stránky o zdravém životním stylu pro mladé i ‚věčně mladé‘
© 2012-2018 Zdeněk a Jolana Breitenbacherovi